Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Великолепетиська територіальна громада

07.04.2025 14:55

Що необхідно знати спадкоємцю, аби не втратити право на спадкування?

312b5e7f-5ab4-473a-b63a-4ce023a054b7.jpg

Що необхідно знати спадкоємцю, аби не втратити право на спадкування?

Час, місце відкриття спадщини, строки у які потрібно подати заяву на її прийняття – є ключовими знаннями для спадкоємців, адже від цього залежить можливість реалізувати своє право на спадкове майно. Якщо ж без поважних причин спадкоємець не подасть заяву вчасно, він ризикує втратити таке право. Це питання йому доведеться вирішувати зі спадкоємцями, які належним чином прийняли спадщину, або у судовому порядку.

Час відкриття спадщини - день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Місце відкриття спадщини - останнє місце проживання спадкодавця. Якщо воно невідоме - за місцезнаходженням нерухомого майна або основної його частини. Якщо такого майна немає - за місцезнаходженням основної частини рухомого майна.

Як прийняти спадщину

-Автоматично приймає спадщину особа, яка постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена.

-Особа, яка не проживала зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини у 6-місячний строк з часу відкриття спадщини.

Заяву можна подати, особисто прибувши до нотаріуса, або надіслати поштою чи електронною поштою. У такому випадку справжність підпису має бути нотаріально засвідченою.

Про особливості прийняття спадщини та про наслідки пропущення строку у нашому матеріалі за посиланням: https://is.gd/H4Vpya

Ми в телеграм: https://t.me/minjustofficial

 

Джерело: Міністерство Юстиції України