Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Великолепетиська територіальна громада

02.12.2024 10:00

Доступні субсидії

68c73f58-ae1b-452a-8a1d-a78ed013b92f.jpg

Цієї зими Уряд розширює програму субсидій, аби кожен міг отримати необхідну допомогу при сплаті комунальних послуг. Для тих, хто отримував субсидії в попередні періоди, перерахунок відбувся автоматично.

 

Якщо родина спожила значно менше електроенергії через відключення, субсидія чи пільга на ЖКП все одно виплачуватиметься у раніше встановленому розмірі.

Гранична сума покупки, яка обмежує призначення субсидії, збільшена з 50 до 100 тисяч гривень.

Витрати на купівлю обладнання, що виробляє електроенергію з альтернативних джерел або одноразовий платіж за кредитом на його купівлю в сумі до 150 тисяч гривень, не враховуватимуться при розрахунку субсидій.

 

Заяву на субсидію можна подати онлайн та офлайн ?

  • Онлайн: заявку на субсидію через Дію можна подати тут і це займе 15 хвилин. Також можна подати заявку через сайт або мобільний застосунок Пенсійного фонду.
  • Фізично: якщо ви хочете подати заявку офлайн, то можете звернутися до: сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ), уповноважених осіб територіальної громади, ЦНАПу вашого району.

Скільки буде складати моя субсидія?

Розмір субсидії розраховується індивідуально для кожної родини. Чим менші доходи родини, тим меншою буде обов'язкова частка плати за комунальні послуги.

 

Деталі:

  • Щоб визначити обов’язковий платіж, треба середньомісячний сукупний дохід родини помножити на обов’язковий відсоток платежу.
  • Обов’язковий відсоток платежу обчислюється за формулою. Для цього середньомісячний сукупний дохід ділять на кількість членів родини і визначають дохід на одну людину.
  • Потім його ділять на розмір прожиткового мінімуму (2920 гривень, станом на 1.01.2024).
  • Результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії), а потім множиться на 15% (базова норма плати за послуги).

 

Як отримати субсидію на купівлю дров та вугілля?

Українським родинам — отримувачам житлових субсидій та пільг, які використовують для опалення своїх осель дрова або вугілля, передбачено надання додаткової підтримки на придбання твердого палива.

 

Якщо ви вже отримуєте житлові субсидії або пільги, то вам не потрібно повторно звертатися за підтримкою. Для вас її визначать автоматично.

Розмір розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і максимально може сягнути до 21 тисячі гривень. Чим менші доходи родини, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери.

 

Якщо ви не одержували житлову субсидію/пільги на придбання твердого палива, але потребуєте державної допомоги, то можна звернутися до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою онлайн чи офлайн.

 

Дізнатися більше можна на сайті Міністерства соціальної політики.

 

Джерело: Зимова підтримка