Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Великолепетиська територіальна громада

29.07.2024 10:00

Заяву до міжнародного Реєстру збитків можна подати через Дію

66a740edebffc__thumb_1023_730_410_0_0_auto.png

🔹 Сервіс у Дії щодо подання заявок до міжнародного Реєстру збитків відтепер доступний для всіх власників зруйнованого житла. Тепер всі українці, чиє житло пошкоджено чи знищено внаслідок російської агресії, можуть подати заяви до міжнародного Реєстру збитків. Це стане підґрунтям для майбутніх репарацій, які держава-агресор має заплатити за всі руйнування.

Нині сервіс на порталі Дія (https://diia.gov.ua/services/RD4U) доступний для всіх українців, чиє житло було пошкоджене чи знищене, зокрема, для тих, у кого:

▪️ право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав;

▪️ немає акту про пошкоджене майно від місцевої влади й не подавались на програму єВідновлення;

▪️оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Раніше для подання Заяви про відшкодування збитків необхідна була реєстрація житла в держреєстрі речових прав та наявність Акту комісійного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Це ускладнювало процедуру, адже багато громадян не мали змоги зареєструвати права через втрату документів, або ще не встигли отримати акт обстеження від комісії.

Кожен, у кого житло зазнало руйнувань, може подати заяву на відшкодування. Мова про нерухомість, яка починаючи з 24 лютого 2022 року, та знаходиться на території України, включно з тимчасово окупованими територіями та півостровом Крим.

Нагадаємо, що запуску сервісу передувало закрите бета-тестування, до якого долучилися 500 учасників. Важливо, щоб кожен українець, який зазнав збитків, подав заяву на їх відшкодування. Це дозволить продемонструвати світові справжній масштаб руйнувань і злочинів, вчинених окупантами.

ℹ️ Сервіс у Дія та вимоги до розроблення міжнародного Реєстру реалізовано у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України та Міністерством юстиції за підтримки проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Джерело: https://www.facebook.com/minjust.official/