24.07.2024 11:21
РЕЄСТР ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ АГРЕСІЄЮ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ
Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (RD4U), прийняв правила та форми заяв для 12 нових категорій.
Нові правила, затверджені Конференцією учасників Реєстру, відкривають шлях для подання до Реєстру заяв за новими дванадцятьма категоріями та надають нові можливості, такі як призначення представників та подання заяв в офлайн режимі.
Прийняті форми та правила подання заяв застосовуватимуться до заяв, пов’язаних зі смертю та зникненням безвісти близьких членів сім’ї, вимушеним внутрішнім переміщенням, знищенням інфраструктури України, а також низки додаткових категорій, пов’язаних із пошкодженням та знищенням майна.
Нові форми заяв та правила вже доступні на вебсайті Реєстру збитків (www.RD4U.claims).
Після того, як форми заяв будуть впроваджені в електронному вигляді, заявники зможуть подавати заяви за дванадцятьма новими категоріями. Очікується, що деякі з нових категорій будуть відкриті для подання заяв вже в серпні.
Окрім заяв від фізичних осіб, деякі з цих категорій будуть відкриті для подання заяв від юридичних осіб та держави Україна, включаючи її регіональні та місцеві органи влади.
Нові Правила залучення Представників дозволять заявникам - як фізичним, так і юридичним особам - призначати представників, які можуть подавати заяви від їхнього імені. Крім іншого, це дозволить батькам та опікунам подавати заяви від імені своїх неповнолітніх дітей або осіб, які перебувають під опікою та піклуванням.
Правила також передбачають процедуру подання заяв до Реєстру збитків шляхом звернення в Центри надання адміністративних послуг, які розташовані по всій Україні. Така процедура забезпечить доступність Реєстру збитків для тих, хто не може або не бажає користуватися цифровими засобами для того, щоб подати заяву. Процедура подання заяв через ЦНАПи розпочнеться дещо згодом, коли буде затверджено відповідне нормативне регулювання. Про це буде повідомлено додатково.
Як і у випадку з заявами, пов’язаними з пошкодженням та знищенням житлового майна, заявники зможуть подавати заяви через «Дію». Зазвичай, заповнення форми заяви на порталі «Дія» займає від 10 до 20 хвилин.
Згодом будуть відкриті й інші категорії заяв, зокрема, пов’язані з порушенням особистої недоторканності, втратою майна, доходу або засобів до існування, збитками бізнесу та іншими економічними втратами, втратою доступу до державних послуг, втратою історичної, культурної та релігійної спадщини, шкодою, завданою навколишньому середовищу та природним ресурсам, розмінуванням та очищенням від нерозірваних боєприпасів.
Створений у травні 2023 року, Реєстр збитків для України відкрив подання заяв менш ніж через рік - 2 квітня 2024 року. На сьогодні до Реєстру було подано кілька тисяч заяв від фізичних осіб, пов’язаних з пошкодженням та знищенням житлового нерухомого майна (Категорія Заяв А3.1).
Реєстр збитків, завданих агресією РФ проти України – це перша складова глобального компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом із міжнародними партнерами.
Детальніше: https://minjust.gov.ua/ndd/international_register_of_damage
Поділитись
Дізнайтеся також
10/01/2025
Відновлено роботу ЄДР
07/01/2025
Мін'юст відновив реєстри ДРАЦС
Усі новини